مزایای فوم بتن

خانه » مزایای فوم بتن
سرعت اجرای فوم بتن

سر‌عت بالای اجرا

با بهره گرفتن از بتن سبک در اجرای پروژه‌ها می‌توان از هدر دادن وقت در اجرای کفسازی جلوگیری کرد و در کمترین زمان به بهترین نتیجه دست یافت.
دستگاه های فوم بتن روزانه می‌توانند 60 تا 90 متر‌مکعب بتن تولید کنند. یعنی به‌طور مثال روزانه می‌توانند طبقاتی به متراژ بین 600 تا 900 متر‌مربع و به ضخامت 10 سانتی‌متر را کفسازی کنند.و این به معنای ده برابر سریع‌تر از پوکه ریزی است!

قیمت اجرای فوم بتن

هزینۀ مالی کمتر نسبت به پوکه‌ریزی

از مهم‌ترین دلایل انتخاب فوم بتن توسط کارفرمایان، قیمت کم آن است که حدود 30 درصد ارزان‌تر از پوکه ‌ریزی تمام می‌شود.

فوم بتن عایق حرارت

عایق گرما، سرما و صدا

فوم بتن به علت متخلخل بودن و داشتن بافت یکپارچه همچون سطح اسفنج عمل می‌کند. این نوع بتن یک عایق حرارتی عالی است که با کاهش چگالی بتن افزایش چشمگیری خواهد داشت. فوم بتن علاوه بر منتقل نکردن صوت، صداهای ضربه‌ای و کوپه‌ای در کف طبقات را نیز می‌گیرد. ( فاکتور رفاهی)

مزایای فوم بتن

عایق رطوبت

چون فوم بتن در قشرهای سطحی تخلخل فراوان دارد، در نتیجه شکاف‌های مویین و درزهای کمتری در سطح ایجاد می‌شود و اگر پوشش فوم بتن با ضخامت کافی استفاده شود، در مقابل نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت.

وزن مخصوص فوم بتن

وزن سبک

فوم بتن وزن حجمی‌ای حدود 250 تا 300 کیلوگرم در هر متر مکعب دارد که به علت سبکی، ‌خطرات ناشی از زلزله را می‌کاهد.

چگالی فوم بتن

مقاومت در برابر آتش

فوم بتن آتش نمی گیرد و با افزودن ضخامت و یا کاهش چگالی می‌توان مقاومت آن در برابر آتش را تا حد زیادی افزایش داد. به‌طور مثال، قطعه‌ای از فوم بتن با وزن مخصوص 700 تا 800 کیلوگرم در متر‌مکعب که حداقل 8 سانتی‌متر ضخامت داشته باشد، می‌تواند 1270 درجۀ سانتی‌گراد گرما را تحمل کند.

اجرا فوم بتن

حذف ماهیچه‌کشی و خسارت نزدن به تأسیسات کف

حمل مصالح، پوکه و رفت و آمد کارگران و استفاده از ابزارهای مختلف، احتمال خسارت زدن به تاسیسات کف ساختمان را افزایش می‌دهد. اما چون هنگام اجرای فوم بتن، بتن از طریق پمپ به طبقات منتقل می‌شود، نیازی به هیچ‌گونه رفت و آمد نیست. همچنین فوم بتن به علت روان بودن و داشتن حباب‌های ریز، می‌تواند عایق تأسیسات کف ساختمان باشد و نیازی به ماهیچه کشی ندارد و آن‌ها را ایزوله می‌کند.

زمان گیرش فوم بتن

مقاومت فشاری

در حال حاضر مقاومت فشاری و کششی مطلوب فوم بتن سبب شده است در بسیاری از کشورهای اروپایی از بعضی انواع فوم بتن در کفسازی معابر و حتی زیرسازی راه‌ها استفاده شود. این پارامتر در بتن سبک ‌مشابه بتن معمولی در 28 روز به قسمت عمدۀ خود می‌رسد و روند افزایش مقاومت در فوم بتن تقریباً نامحدود است. علت این امر، واکنش با دی‌اکسید کربن محیط است.

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.